NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

Prasóweczki

Następny raz kołobrzeska policja odnotowała usiłowania oszustw seniorów. – Niestety w drinkiem z sukcesów 73-letnia kobieta oddała przestępcom 21 tysięcy złotych przekonana, że pieniądze pomogą jej córce.

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

 

Plan działania autorów stanowi dużo zbliżony. Dzwoniący oszust poleca wydać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, który się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy wybierają swoje ofiary wśród osób starych, które wydają w ostatni rób oszczędności całego życia. Związanie jest wciąż przez telefon stacjonarny – opowiada asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.

Przestępcy usiłują wyłudzić pieniądze na inne sposoby. Przeważnie jest ostatnie historię mająca „chronić” późniejszą ofiarę lub łzawa historia dotycząca któregoś z członków rodziny. Najczęściej zdarza się tak, że oszuści sami kończą rozmowę. Pomocna jest osoba starych i trwałe proszenie o problemie. Niestety we wspomnianym przykładzie do 73-letniej kołobrzeżanki zadzwoniła kobieta wyrażająca się za córkę z prośbą o pieniądze. 21 tysięcy zostało przekazane kurierowi. Niestety „córka” pokazała się oszustką.

– Pamiętajmy, gdyby nie wprowadzać do domu innych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na dane konta. Gdy ktoś informuje nas o jakimś doświadczeniu w grupie prosimy zadzwonić i uznać taką reklamę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – kwituje T. Kwaśnik.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments