5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacji za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących własne produkty online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Więcej na targu pojawiają się innowacyjne metody, które umożliwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najszerszym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w biznesach internetowych?” 40% odpowiedzi prezentowało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na dużym załatwieniu prostych myśli. Nie lubimy wyglądać w kolejkach. Zakupy przez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone miejsce. Zamiast tego budujemy stronę internetową oraz wszystko przechodzimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy wejść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż łatwo mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę sekund, co w biznesach stacjonarnych zdarza się rzadko.
Wszystko w pewnym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w pewnym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy dużo możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy wpisać na kartkę każdego biznesu i szukać asortyment w każdym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież i obuwie. Na następnym miejscu dostają się leki i pielęgnacji. Że zatem żyć zaskoczeniem, jednak czynnik jest łatwy. Mowa tu o wartościach, które często dzielą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i zabawy wideo. Dużo kobiet posiada również ze sklepów internetowych w obiekcie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych przyjmuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych oraz będzie obecne dodatkowe, jednak w takiej form musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z zmian czerpiąc z internetu, wystarczy przejść na jakąś stronę, oraz całe niezbędne dane będą na wyciągnięcie ręki. Kiedy więc dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na zdrową platformę. Kolejnym ruchem będzie pasowanie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów przydatnych w nowych sklepach wraz z możliwością cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, jaki w klas cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej zdarza się, że sprzedawcy proponują naszych klientów do użytkowania z propozycje internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim można kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w możliwości stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także dużo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można wpaść w budów niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że żyją strony, które montują w pewnym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze dobrze czasu i pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają naszym klientom skorzystanie z najróżniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej kobiet planuje się na zastosowanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca posiadają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć może są one nieco popularne wśród polskich konsumentów, jednakże nie odbiegają z innych skutecznością i siłą.

Na bok dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które umożliwiają zrobienie zakupów i opłacenie ich dopiero po takim momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i zrobienie zakupów na raty. Możemy skorzystać zarówno z organizmów oferowanych przez sklepy, jak również pracy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można ponadto w niniejszy środek pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy wszelki kolejny cel.

Artykuł został przygotowany przez ekspertów z pozyczkowy-portal.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o