5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów proponujących własne produkty online wzrosła o 34% w przeciągu ostatnich 5 lat. Specjalnie na zbycie pojawiają się nowoczesne technologie, które dają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy relaks i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według znanych z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupimy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na krótkim załatwieniu naszych przygód. Nie akceptujemy wyglądać w kolejkach. Zakupy poprzez internet ułatwiają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dotrzeć w konkretne miejsce. Zamiast tego tworzymy stronę internetową a wszystko uważamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy przejść do innego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to wyłącznie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zdobyć nawet parę minut, co w handlach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu materiałów w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele swobodzie niż w galeriach handlowych. Możemy dostać na część każdego sklepu i czytać asortyment w wolnym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież i obuwie. Na różnym miejscu spotykają się leki i pielęgnacji. Że toż stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest zwykły. Mowa tu o cenach, które często dzielą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Dużo osób korzysta dodatkowo ze sklepów internetowych w projektu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, jest okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych podobnie będzie wtedy dodatkowe, lecz w takiej sytuacji musimy udać się co najmniej do kilku miejsc. Z zmianie korzystając z internetu, wystarczy wpisać na pewną stronę, oraz całe potrzebne wiedze będą na wybranie ręki. Gdy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy wziąć z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na właściwą platformę. Następnym krokiem będzie pasowanie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w przeciwnych sklepach wraz z ofertą cenową, która wchodzi również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z ofert.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to kolejny powód, który w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują naszych użytkowników do używania z propozycje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można dostać produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także dużo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można napotkać w sieci niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że żyją strony, które umieszczają w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu a pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają swoim klientom skorzystanie z najświeższych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej pań planuje się na wygranie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy inne miejsca posiadają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być może są one nieco atrakcyjne wśród polskich konsumentów, a nie odbiegają od tamtych skutecznością i szybkością.

Na wynik wspomnijmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które dają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich tylko po jednym czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również dokonanie zakupów na raty. Możemy zyskać także z planów proponowanych przez sklepy, jak również firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w obecny metoda pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments